KONST / Litografier / Färglitografi 9679081
*
nr 967 9081
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), 44/250, bladets mått: 53x75
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 18:40:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 10:00:39
1
800 kr
13/6 21:55:47
2
350 kr
13/6 21:55:47
1
400 kr (Budbetjänt)
15/6 16:04:30
3
Vinnande bud
15/6 16:33:14
1
1.000 kr
15/6 16:33:14
3
1.100 kr (Budbetjänt)
15/6 16:33:46
1
1.200 kr
15/6 16:33:46
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Lindström
nr 967 9081
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), 44/250, bladets mått: 53x75
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 10:00:39 | 1 | 800 kr |
13/6 21:55:47 | 2 | 350 kr |
13/6 21:55:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
15/6 16:04:30 | 3 | Vinnande bud |
15/6 16:33:14 | 1 | 1.000 kr |
15/6 16:33:14 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
15/6 16:33:46 | 1 | 1.200 kr |
15/6 16:33:46 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35